نکاتی در مورد خرید خودروهای وارداتی

نکاتی در مورد خرید خودروهای وارداتی

شرکت پندار خودرو با بهره گیری از تیمی مجرب کلیه امور مربوط به واردات خودرو اعم از خرید ، ترخیص خودرو، پروفرم ، ثبت سفارش در خدمت مشتریان گرامی می باشد.


نکات مهم در هنگام خرید یک خودرو وارداتی :

-تمامی اطلاعات واقعی یک خودرو وارداتی در متن برگ ترخیص خودرو از گمرک درج شده است لذا خریداران باید اصل برگه‌های  ترخیص خودرو از گمرک را با دقت بررسی کنند تا از سال ساخت خودرو، تجهیزات جانبی، شماره فنی، شماره موتور و شماره شاسی آگاه شوند و آن را با شماره‌های حک شده در لای درب خودرو پشت کمربند ایمنی (طرف راننده)، بدنه داخلی موتور، داخل اتاق زیر صندلی عقب و سینی داشبورد تطبیق دهند.

-معمولا کد VIN که همان شاسی خودرو است در سمت چپ شیشه جلو حک شده و همانند اثر انگشت افراد، این شماره برای خودرو منحصر به فرد است، لذا مشتریان حتما از طریق شبکه پست الکترونیکی شرکت سازنده اصلی خودرو اطلاعات سال ساخت را استعلام بگیرند.

-در هنگام خرید یک خودرو واردات دقت داشته باشید که قطعات فرعی جایگزین اصلی نشود.

-آمپر خودروهای جدید به صورت دیجیتالی بوده و استنباط عموم براین است که کیلومتر خودروهای جدید غیرقابل تغییر است. اما این باور درستی به حساب نمی‌آید چرا که کیلومترهای دیجیتالی قابل نفوذ هستند بنابراین بهترین وسیله برای آگاهی ازکیلومتر واقعی خودرو وارداتی، دستگاه دیاگ است تا به واسطه آن از طریق ECU یعنی همان مغز هوشمند خودرو اطلاعات درست کارکرد خودرو آشکار شود.

-اگر خودروی دارای کلید کد دار را از غیر نمایندگی خریداری میکنید حتما کارت کد و سویچ یدک را از فروشنده تحویل بگیرید و چنانچه فروشنده را نمیشناسید در اولین فرصت برای احتیاط کد آنرا تغییر دهید.

-چنانچه یک واردات خودرو شده ، تصادفی و محل تصادف به جای صافکاری تعویض شده باشد، از طریق دستگاه‌های تعیین رنگ شدگی (مجهز به آهن ربا) قابل تشخیص نیست لذا برای اطمینان بیشتر از یک کارشناس حرفه‌ای در امر صافکاری و نقاشی استفاده کنید.

-برای کنترل کامل بودن لوازم تحویل شده خودرو صفر بهترین راه مراجعه به دفترچه راهنمای آن است که معمولا در خودروهای خارجی لیست این لوازم درج میگردد اما اگر شخصی را میشناسید که خودش مستقیما اقدام به وارد نمودن خودرو نمونه شما از خارج کرده هم کنترل لوازم با آن راه خوبی است در تمامی خودروهای داخلی وجود جعبه آچار،آچارچرخ، جک، زاپاس و مثلث خطر اجباری است و باید موجود باشد. در مورد فرش زیر پای خودروهای داخلی هم چون نمونه های ارائه شونده توسط تولید کننده کیفیت بالاتری از نمونه های موجود در بازار دارد و احتمال عوض کردنش وجود دارد با بو نمودن اگر متوجه شدید فرش زیر پا بوی پلاستیک کهنه (مانند کیسه زباله) میدهد اصلی نمی باشد.

-در هنگام خرید یک خودرو واردات خودرو  شده حتما به لاستیک‌های آن توجه ویژه داشته باشید و به زائده‌هایی که شبیه میخ در اطراف و وسط لاستیک است دقت کنید، چرا که این زائده‌ها پس از 200 تا 300 کیلومتر از بین می‌روند.

-چنانچه اگزوز خودرو گرم شود گلویی اگزوز تغییر شکل ظاهری می‌دهد. بنابراین به اگزوز خودرو توجه کنید.


-روغن موتور خودرو صفر کیلومتر حتما باید تمیز باشد.

-اما در انتخاب تیپ بندی که معمولا نوع موتور و مشخصات فنی تخصصی متفاوت میباشد یک نکته ظریف وجود دارد (به ویژه برای خودروهای خارجی) اگر خودرویی که برای خرید انتخاب کرده اید در سال آینده قرار است دچار تغییرات عمده (تغییر طرح بدنه یا موتور) و بودجه شما جوابگوست سعی کنید بالاترین تیپ را خریداری کنید چون معمولا بعد از تغییرات عمده بالاترین تیپ مدل قبلی دیگر تولید نمیشود و به ارزش خودرو شما افزوده میگردد این تجربه در ارائه کمری جدید با حذف مدل ۶سیلندر گرند، ارائه مدل جدید سوناتا با حذف مدل شش سیلندر و در گذشته(سال ۹۳) با ارائه مدل جدید گالانت و حذف مدل VR۴ و در تولیدات داخلی ارائه ۲۰۶ SD و حذف تیپ ۵ مشهود است.

 

خرید خودروهای وارداتی