افزایش قیمت خودرو های وارداتی

افزایش قیمت خودرو های وارداتی

شرکت پندار خودرو با بهره گیری از تیمی مجرب کلیه امور مربوط به واردات خودرو اعم از خرید ، ترخیص خودرو، پروفرم ، ثبت سفارش در خدمت مشتریان گرامی می باشد.


هم‌اکنون سراتو با افزایش قیمت ۵ میلیون تومانی، ۱۴۶ میلیون تومان در بازار قیمت دارد و النترا نیز از ۱۴۵ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان رسیده است. خودروی کیا سورنتو نیز با افزایش ۱۵ میلیونی، با قیمت ۲۶۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

در بازار خودروهای داخلی علی‌رغم عدم افزایش رسمی قیمت خودروها توسط شرکت‌های تولیدکننده با توجه به مجوز شورای رقابت در این زمینه، همچنان شاهد قیمت دونرخی خودروها در بازار هستیم. تنها خودرویی که طی روزهای اخیر به دلیل عرضه بیشتر از تقاضای بازار، کاهش قیمت را تجربه کرده است، سمند LX بوده؛ به‌نحوی‌که قیمت این خودرو با ۷۰۰ هزار تومان کاهش، به ۳۱ میلیون تومان رسیده است.

زمانی که سایت ثبت سفارش بسته می‌شود، به بازار پیام می‌دهیم واردات خودرو ممنوع شده است و معلوم نیست منافع چه کسانی در نظر گرفته شده که قطعا منفعت مصرف‌کننده را در برنخواهد داشت چراکه هر کالایی در هر کشوری ورودش ممنوع شود دو اتفاق رخ می‌دهد.


اول، قاچاق؛ دوم، افزایش قیمت؛ خودرو کالایی است که قابلیت قاچاق برای آن وجود ندارد. لذا افزایش قیمت در صورت ادامه این روال رخ خواهد داد. مشتری‌ خواهان کیفیت، مجبور است این افزایش قیمت را تحمل کند و چند برابر قیمت واقعی برای حق طبیعی استفاده از خودروی باکیفیت پرداخت کند.
الباقی نیز مجبورند از عمده تولیدات داخلی که دارای یک ستاره کیفیت از چهار ستاره هستند، بالاجبار خرید کنند و دیگر راه چاره‌ای هم نخواهند داشت.