ثبت سفارش خودرو

ثبت سفارش خودرو

در پی توقف فعالیت سایت ثبت سفارش خودروهای وارداتی (موسوم به ثبتارش) نرخ این خودروها 20 تا 40 درصد گران شد و در برخی برندهای معروف و پرطرفدار، افزایش 600 میلیون ریالی قیمت رخ داد.فرهاد احتشام زاد در گفت وگو با  ایرنا افزود: تصمیم اشتباه دولت یازدهم در دخالت در بازار خودرو وارداتی در دی ماه پارسال سبب شده است این بازار در بلاتکلیفی فرو رود.

وی بیان داشت: ممنوعیت واردات خودرو از سوی شرکت های غیرنمایندگی در حالی ابلاغ شد که این شرکت ها به شفافیت کامل رسیده و حتی همه خودروهای وارداتی آنها از گارانتی برخوردار بودند.

به گفته این مسئول، دی ماه پارسال واردات خودروها متوقف و پس از آن در اواخر دولت یازدهم سایت ثبت سفارش خودروهای وارداتی (موسوم به ثبتارش) مسدود شد.

وی توقف ثبت سفارش خودرو را «اقدامی غیرقانونی» خواند و ادامه داد: جلوگیری از واردات خودرو از دی ماه پارسال با هدف ساماندهی ارز اجرایی شد اما نه تنها این هدف را به دنبال نداشت، بلکه به التهاب بیشتر در بازار و خروج 45 درصد بیشتر ارز از این طریق از کشور انجامید؛ زیرا این تصمیم یک شبه، قیمت خودروها را به صورت غیرمنطقی افزایش داد.

به گفته وی، وزیر کنونی صنعت، معدن و تجارت، به بررسی موضوع ثبت سفارش خودرو مشغول است اما در شرایط فعلی نمی توان هیچ افقی برای باز شدن دوباره سایت ثبتارش متصور شد.

شرکت پندار خودرو با بهره گیری از تیمی مجرب کلیه امور مربوط به واردات خودرو اعم از خرید ، ترخیص خودرو، پروفرم ، ثبت سفارش خودرو در خدمت مشتریان گرامی می باشد.

ثبت سفارش خودرو