واردات خودرو

واردات خودرو

رییس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو یادآوری کرد بیشترین واردات خودروهای وارداتی در سه ماه نخست امسال اتفاق افتاد و افزود: در نیمه نخست امسال 44 هزار دستگاه خودرو خارجی وارد کشور شد که با کسر پنج هزار خودرویی که با سفارش خودروسازهای داخلی یا محوزهای خاص دولتی انجام شد، در مجموع 39 هزار دستگاه خودرو به کشور وارد شد.

«این آمار حاکی از رشد 21 درصدی واردات خودروها به کشور در همسنجی با مدت مشابه پارسال است؛ در حالی که رشد تولید خودروهای داخلی فقط 5.8 درصد بود».احتشام زاد توضیح داد: ثبت سفارش خودروها پ تا 6 ماه اعتبار دارد و 2 تا سه برابر نیاز بازار صورت می گیرد اما این تصمیم دولت سبب شد کل ثبت سفارش خودروهای انجام شده در آن مقطع به خرید نهایی و در نتیجه خروج ارز از کشور بینجامد.

به گزارش ایرنا، وزیر کنونی صنعت، معدن و تجارت چندی پیش در جمع خبرنگاران اعلام کرد: برای باز شدن سایت ثبت سفارش خودرو باید منتظر طی شدن این مسیر باشیم.پیش از این، رییس سازمان توسعه تجارت ایران نیز گفت توقف واردات خدرو با هدف حمایت از تولید داخل نیست بلکه برای اصلاح منابع ارزی انجام شده است.

«مجتبی خسروتاج» افزود: اگر قرار بود از گذشته این موضوع اعلام شود، عده‌ای برای 10 سال خود ثبت سفارش می‌کردند و آنگاه رسانه‌ها ما را نقد می‌کردند که چرا در زمینه کنترل واردات خودرو اقدامی انجام نمی‌دهید.به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، حمایت لازم از تولید داخلی از طریق بالا رفتن تعرفه ها صورت می گیرد و اصلاح شیوه واردات خودرو و ایجاد الزام به وجود نمایندگی و خدمات پس از فروش با هدف برای هوشمندسازی واردات خودرو صورت گرفته است.

شرکت پندار خودرو با بهره گیری از تیمی مجرب کلیه امور مربوط به واردات خودرو اعم از خرید ، ترخیص خودرو، پروفرم ، ثبت سفارش خودرو در خدمت مشتریان گرامی می باشد.

واردات خودرو