قیمت خودروهای وارداتی در سال جدید

قیمت خودروهای وارداتی

به دنبال افزایش قیمت دلار، بازارهای خودروهای وارداتی هم قفل شده است . با توجه به  تعرفه 40 درصدی واردات خودرو در ایران، هرگونه افزایش قیمت دلار به صورت تصاعدی نرخ خودروهای وارداتی را گران می کند. به عنوان افزایش 10 درصدی قیمت دلار حداقل 15  درصد اتومبیل‌های خارجی را گران می کند. 

 هرچند که این فعال بازار معتقد است در صورت کنترل قیمت ها، خبری از گرانی در بازار نخواهد بود اما گزارش های دریافتی از آغاز موج افزایش قیمت اتومبیل های خارجی در بازار داخلی حکایت می کند. به طوری که  نیسان تعدادی از محصولات خود را 10 تا 15 میلیون تومان و رنو دو خودروی خود را 14 تا 17 میلیون تومان افزایش داده است. علاوه بر این در بازار هم قیمت سوزوکی با افزایش 8 میلیون تومانی با 168 میلیون تومان، کپچر با افزایش 4 میلیون تومانی با 148 میلیون  و تیولی با افزایش 6 میلیون تومانی با قیمت 148 میلیون تومان به‌فروش می‌رسد.

مردم در چنین شرایطی به دنبال سرمایه گذاری در بازارهای وابسته به دلار هستند بر همین اساس پیش بینی می شود بازار خرید و فروش خودروهای وارداتی رونق پیدا کند و تقاضا در آن افزایش یابد. 

 بسیاری از سرمایه گذاران به خودرو به عنوان یک کالای سرمایه‌ای نگاه می کنند و در مواردی که قیمت دلار افزایش می یابد عطش خرید در بازار هم بیشتر می شود. 

 بلاتکلیفی منجرشد که بازار خرید و فروش ماشین های خارجی در ماه های پایانی سال که همواره پر رونق است در یک رکود نسبی به سر برد.  این رکود همواره در ماه های ابتدایی سال هم وجود دارد . البته در صورت تداوم نوسانات بهای دلار احتمال دارد که رونق به خرید و فروش برگردد. 

 

در همین حال رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرونیز  پیشتر به به مشتریان توصیه کرد که اگر قصد خرید خودرو دارند، تعلل نکنند.وی همچنین با اشاره به اختلاف قیمت ۴ تا ۵/ ۴ میلیون تومانی برخی خودروها در بازار نسبت به کارخانه، گفت: همیشه تقاضای خرید خودرو در اول سال کم است.  با توجه به تقاضای کم خودرو در ماه اول سال با کاهش قیمت‌ها در بازار مواجه هستیم.

جهت خرید خودرو وارداتی با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

02144977101