انواع جعبه فرمان

شرکت پندار خودرو  با بهره گیری از تیمی مجرب کلیه امور مربوط به واردات خودرو اعم از خرید ، ترخیص خودرو، پروفرم ، ثبت سفارش در خدمت مشتریان گرامی می باشد.

 

برای تغییر مسیر خودرو از سیستم فرمان استفاده می شود.لذا مجموعه ی تشکیل دهنده ی این سیستم نقش مهمی در خودرو به عهده دارد.معمول ترین این سیستم ها،سیستم دنده شانه ای و پینیون است،به طوری که پینیون حرکت دورانی داشته و دنده شانه ای حرکت خطی انجام می دهد.در این حال پینیون حرکت دورانی غربیلک فرمان را به دنده شانه ای انتقال داده،دنده شانه ای نیزحرکت خطی را از طریق مفصل ها به چرخ های خودرو انتقال می دهد.

انواع جعبه فرمان

در خودروها نیز از دو نوع جعبه فرمان استفاده می شود .این دو نوع جعبه فرمان عبارتند از جعبه فرمان ساچمه ای  و جعبه فرمان اره ای هر دونوع جعبه فرمان می توانند دستی یا غیر دستی باشند .بعضی از خودرو های جعبه فرمان حلزونی دارند این نوع جعبه فرمان شبیه جعبه فرمان ساچمه ای است در هر دو جعبه فرمان از  هزارخاری و میله بندی فرمان متوازی الاضلاع استفاده می شود  هزار خاری فرمان محور خروجی جعبه فرمان را به میله بندی فرمان متصل می کند .

 جعبه فرمان ساچمه ای

کامیونها و اتومبیل های بزرگ غالبا جعبه فرمان ساچمه ای دارند  در این نوع جعبه فرمان  سر داخلی محور خروجی یک تاج خروسی دارد . تاج خروسی قطاعی از یک چرخدنده است
محور خروجی را محور تاج خروسی یا پینتون فرمان می نامند دندانه های تاج خروسی با دندانه های شانه ای مارپیچ فرمان درگیر می شود این شانه ای روی حلزونی حرکت می کند که به سر مارپیچ فرمان متصل است . ساچمه ها در شیارهای داخل شانه ای مارپیچ فرمان و در حلزونی می غلتند. - وقتی مارپیچ فرمان می چرخد ، حلزونی ساچمه ها را به غلتش در شیار هاوادارمی کند . ساچمه ها، در حین غلتیدن، شانه ای مارپیچ فرمان را به حرکت به طرف بالا یا پایین حلزونی وادار می کنند . حرکت شانه ای مارپیچ فزمان سبب چرخش پینتون فرمان می شود .


 جعبه فرمان اره ای

 بیشتر خودروهای کوچک جعبه فرمان اره ای دارند در این جعبه فرمان یک دنده پینتون بر سر مارپیچ فرمان نصب شده که با دنده های یک دنده شانه ای درگیر می شود. میل فرمانها دو سر دنده شانه ای را به شغال دستها متصل می کنند وقتی فلکه فرمان می چرخد، دنده پینیون دنده شانه ای را به طرف چپ یا راست می راند این حرکت سبب حرکت میل فرمانها و شغالدست می شود که سگدست ها و چرخها را به طرف داخل یا خارج می پیچانند . - سرهای داخلی میل فرمان ها ساچمه هایی دارند که در بوشهای واقع در سرهای دنده شانه ای جای می گیرنددر نتیجه سرهای خارجی میل فرمانها می توانند همراه با سگدست ها و چرخها بالا و پایین بروند گردگیرهای لاستیکی انعطاف پذیر مانع ورود گرد و غبار و آب به جعبه فرمان می شوند.- بسیاری از سیستم های فرمان ، شغالدست فرمان دارند که بین لوله  فرمان و جعبه فرمان نصب می شود در سر بالایی میل واسط یک قفل گاردان و در سر پایینی آن یک کوپلینگ انعطاف پذیر نصب شده است این قطعات مانع می شود که ضربهدست انداز و صدا، از طریق لوله فرمان ، به راننده برسد.


فرمان های هیدرولیکی

رایج ترین و اولین نوع این سیستم های کمکی فرمان، از نوع هیدرولیکی هستند که در آن با استفاده از سیال و روغن به چرخش راحت تر فرمان، کمک می شود. سیستم کار بر اساس همان قوانین علم سیال و پمپ‌هاست.
در یک مخزن پر از روغن هیدرولیک، پمپ هیدرولیک قرار دارد که با استفاده از دو شیلنگ به جعبه فرمان متصل است. یکی از شیلنگ ها راه رفت روغن و دیگری برای برگشت آن خواهد بود. درون مخزن که پمپ هیدرولیک قرار دارد، یک سیستم ساده به نام ماه و ستاره واقع شده است.
روغنی که در حال چرخش درون جعبه فرمان است با قرار گرفتن در بین ماه و ستاره که در واقع همان پره‌های این پمپ هستند با فشار بسیار زیادی درون جعبه فرمان وارد می شود و کمک به چرخش راحت‌تر لاستیک ها خواهد کرد. از جمله معایب این سیستم در این است که پمپ هیدرولیک نیروی زیادی را برای چرخش خود از موتور می گیرد که این اتصال توسط پولی و تسمه هاست.
ضمن اینکه چون در این شیوه، از سیال استفاده می‌شود همان مشکلات مربوط به پمپ های هیدرولیکی نیز وجود دارد که آلودگی و نشتی روغن از مهم‌ترین آنهاست . این فرمان ها اما کم هزینه‌ترند و تعمیر آن‌ها بر خلاف نگهداریشان، راحت تر است


اجزای مکانیزم سیستم فرمان عبارتند از:

1-غربیلک فرمان (فلکه فرمان)

2-میل فرمان (ستونی فرمان)

3-جعبه فرمان

4- بازوی پیتمن

5-  میل درگ

6- شغال دست (بازوی فرمان)

7- سگ دست

8-میل فرمان وسط

9-اهرم تای راد سیستم فرمان خودرو