قوانین ترخیص خودرو ازگمرک

قوانین ترخیص خودرو ازگمرک

پس از چک کردن خودرو برای آن بیمه صادر می گردد شماره شاسی، مدل ماشین، رنگ، کارخانه سازنده، ارزش خرید ، مشخصات فرد صاحب خودرو،شماره سریال ماشین، ثبت می گرددباسکول و وزن کشی ماشین

ترخیص خودرو به پروسه ای گفته میشود که طی آن خودرو وارد گمرک شده و سپس اجازه خروج از گمرک را پیدا می کند. اگر فرآیند ترخیص خودرو صورت نگیرد و خودرو به صورت غیرقانونی وارد کشور شود؛ پلاک نخواهد شد.

فرآیند ترخیص خودرو از زمان ثبت سفارش خودرو شروع شده و تا زمان شماره گذاری آن ادامه دارد. پس قدم اول برای واردات و ترخیص خودرو، ثبت سفارش است اما همانطور که گفتیم قبل از ثبت سفارش باید ببینید که خودروی مدنظر در لیست خودروهای وارداتی مجاز قرار دارد یا خیر.

پس از ثبت سفارش و خرید خودرو باید به نمایندگی خودروسازی مذکور مراجعه کنید و گارانتی خودرو را دریافت نمایید. بعد از اخذ گارانتی میتوانید جهت حمل کالا به نزدیکترین گمرک کشور دست به کار شوید.در بین گمرکهای کشور، ترخیص خودرو سواری فقط در گمرکات شهيد رجايي، غرب تهران، جنوب تهران، شهریار، شهيد باهنر، نوشهر ، بندر انزلي، چابهار، بندرامام خميني، بوشهر، اروميه ، سهلان و مشهد انجام میگیرد.

پس از انتقال خودرو به یک گمرک تخصصی ترخیص خودرو باید مدارک لازم اعم از گواهی مبدا، بارنامه، گارانتی خودرو، کارت بازرگانی و… را تحویل داده و روال اداری ترخیص کالا از گمرک را پیگیری کنید.پس از تکمیل و تحویل مدارک و طی تشریفات گمرکی، گمرک مجوز پلاک کردن خودرو را صادر می کند. در این مرحله جهت پلاک کردن خودرو باید به مرکز شماره گذاری خودرو مراجعه کنید.

بعد از پلاک کردن خودرو، مدارک مربوطه را به گمرک تحویل دهید و مجوز ترخیص خودرو از گمرک را دریافت کنید.

جهت واردات و ترخیص خودرو از پندار خودرو با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09121029537-02144977101

09121029537